• iBobor

• Na školskej stránke nájdete informácie o informatickej súťaži iBobor. Prosím, pozorne si ich prečítajte. Nie je určená len pre tých, čo sa informatiku učia. Do súťaže sme prihlásili všetkých žiakov, keďže by v tejto situácii bolo zisťovanie záujmu problematické.  Súťaž je však dobrovoľná. Je na vás, či zaslané kódy využijete a vyskúšate si svoje schopnosti, alebo nie.

• Medzinárodný deň školských knižníc a Potteriáda

• Medzinárodný deň školských knižníc - sa uskutočňuje každoročne štvrtý októbrový pondelok. Deň je oslavou školských knižníc, ich významu a prínosu pri vzdelávaní detí. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu žiakov ku knihám, školskej knižnici, čítaniu a poznávaniu a získanie si väčšieho počtu milovníkov literatúry.

Potteriáda - takto sme aj my na zapojili do celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie v školskej knižnici . Triedy sa premenili na študovne a knihy sa stali našimi spoločníkmi. Harry Potter nás sprevádzal  počas celého dňa. Čítanie, vyhľadávanie, počítanie, tvorenie vyčarilo úsmev a radosť na detských tváričkách.

• Svetový deň zdravej výživy

• 16. október nám má pripomenúť, že život každého človeka je jedinečný, neopakovateľný a nenahraditeľný. Preto by si ho mal každý z nás dostatočne vážiť.

Ako vnímajú zdravý životný štýl  žiaci  1. - 4. ročníka sme mali možnosť presvedčiť sa v piatkových  dopoludňajších hodinách, kedy každá trieda spracovala tému svojimi očami a vlastnými chutnými nápadmi.

• 30.9. - Deň mlieka na našej škole

• Svetový deň mlieka v školách je medzinárodnou udalosťou podporovanou Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo. Mlieko a mliečne výrobky plnohodnotne vyživujú rastúci detský organizmus. Hlavnou úlohou tohto dňa je dôležitosť mlieka v detskom jedálničku.

Preto sme aj my na naše škole zorganizovali akciu k tomuto dňu. Naše pani kuchárky pre žiakov 1.stupňa  pripravili mliečnu desiatu. V triede si deti spolu s pani učiteľkami pripravili zaujímavé aktivity.

• Aktivácia školských licencií Office 365

• Na úvodnú stránku sme pridali postup aktivácie školských licencií Office 365. Podľa návodu si aktivujte licenciu čo najskôr, aby sme v prípade potreby vedeli plynule prejsť na dištančné vzdelávanie.