• Burza kníh

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Burza kníh.

Za nami je mesiac marec - mesiac kníh. Práve preto v našej škole prebiehala Burza kníh, kde sme dali knihám druhú šancu a mohli tak potešiť ďalších čitateľov. Žiaci doniesli z domu svoje knihy, ktoré už nemali v pláne čítať a padal na ne len prach. Na oplátku si mohli vybrať z ponuky prinesených kníh a pustiť sa do čítania, aby mohli získať nielen nové dobrodružstvá hrdinov, ale aj nové poznatky. Veríme, že na ďalší rok sa zapojí do tejto burzy viac žiakov.

• Starší učia mladších

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Starší učia mladších.

V utorok - 28. 03. pri príležitosti Dňa učiteľov sa z niektorých našich žiakov druhého stupňa stali na malú chvíľu učitelia. Mali tak možnosť vyskúšať si toto krásne a zároveň náročné povolanie. Vyučovali rôzne predmety ako slovenský jazyk, matematiku alebo anglický jazyk. Učenie žiakov bavilo a prvostupniari ich odmenili pochvalou, uznaním alebo potleskom. Tešíme sa na tento deň opäť o rok.

• Hviezdoslavov Kubín – regionálne kolo

• Dňa 28. marca 2023 sa uskutočnilo regionálne kolo súťaže v prednese poézie a prózy, Hviezdoslavov Kubín. V I. kategórii nás reprezentoval Martinko Trepáč s poéziou od Ľudmily Podjavorinskej - Výplata. Napriek tomu, že na súťaži bola veľká konkurencia, Martinkovi sa podarilo získať krásne 3. miesto. Srdečne mu gratulujeme a sme na neho veľmi hrdí. Prajeme mu, aby mu elán v recitácii ostal a mohol svoje schopnosti stále viac a viac rozvíjať :)

• Klokanko

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Klokanko.

Tento týždeň sa u nás na škole konala najväčšia medzinárodná matematická súťaž: Matematický klokan. Z prvého stupňa za zapojilo do súťaže 44 žiakov. Plní nadšenia z matematických úloh sa veselo pustili do jeho vypracovania. Veríme, že z nich budú úspešní riešitelia. Z veľkého záujmu žiakov o tento druh súťaže máme veľkú radosť.

• „Za živa v Bystrici“

• Do fotogalérie bol pridaný nový album „Za živa v Bystrici“.

Žiaci 3. ročníka absolvovali prehliadku Bystrického námestia spolu s pani lektorkou z Matejovho domu. Pri prehliadke spoznali historické centrum mesta a objavili mnoho tajomstiev tých najznámejších budov. Dozvedeli sa aj to, že najdlhším richtárom Banskej Bystrice bol Július Cesnak. Počas výkonu jeho funkcie bol v meste vybudovaný vodovod, kanalizácia a zavedená elektrina. Prehliadka žiakov veľmi bavila a už teraz sa tešia na ďalšie odhaľovanie tajomstiev.

• Návšteva požiarnej stanice

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva požiarnej stanice.

Deti prvého a štvrtého oddelenia ŠKD navštívili Požiarnu stanicu na ulici Komenského v Banskej Bystrici. Exkurzia sa nám veľmi páčila, ujovia hasiči nám veľa o ich práci porozprávali, poukazovali, ale najviac deti bavilo samotné skúšanie hasičského výstroja či sedenie v autách a v iných strojoch.

• Maľovanie na kameň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Maľovanie na kameň.

.... aj takáto bola zábava pre malé rúčky prvákov, druhákov, tretiakov a štvrtákov v ŠKD. Bola síce často potrebná dávka trpezlivosti, ale výsledok stál za to :)

• Najlepšia hodina vlastivedy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Najlepšia hodina vlastivedy .

Naši štvrtáci sa 24.3.2023 vybrali spoznávať život v stredoveku. Bašty, cechy, hrad, zbrane, peniaze, remeslá, ... to všetko mali možnosť vidieť v Matejovom dome. Následne sa presunuli do Barbakanu, kde ich veľmi zaujala expozícia hovoriacich obrazov o baníctve, o Thurzovsko-Fuggerovskej spoločnosti a ďalších zaujímavostiach týkajúcich sa histórie Banskej Bystrice. Zážitkové učenie vlastivedy by si určite ešte raz radi zopakovali.

• Deň lesov a Deň vody

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň lesov a Deň vody.

Naši žiaci si opäť pripomenuli dva významné dni v roku - Deň lesov a Deň vody. Pani učiteľky si pre nich pripravili rôzne aktivity, počas ktorých viedli diskusie o tom, ako sme prepojení s prírodou a ako sú voda a les v našich životoch veľmi dôležité. Veríme, že si žiaci osvojili o vode a lesoch čo najviac informácií a budú k nim pristupovať zodpovedne a šetrne.

• Korčuliarsky kurz

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Korčuliarsky kurz.

Pred jarnými prázdninami sa žiaci prvého a druhého ročníka zúčastnili korčuliarskeho kurzu, počas ktorého mohli rozvíjať svoje pohybové schopnosti, prekonať strach a zažívať chvíle radosti a nadšenia. Aj keď prvý deň bol náročný, postupne sa naši žiaci, plní odhodlania zo dňa na deň zlepšovali. Veríme, že tento druh pohybu v nich zanechal veľký zážitok.