• Viem čo zjem - projekt

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Viem čo zjem - projekt.

Žiaci 4. až 6. ročníka sa zúčastnili prednášky s pracovníčkou RÚVZ, na ktorej sa aktívne rozprávali na tému - Ovocie a zelenina. Súčasťou tohto projektu je aj účasť v dobrovoľnej súťaži - Varíme spolu zdravo a chutne. Žiaci majú za úlohu pripraviť zdravý, no zároveň jednoduchý pokrm a spracovať ho do krátkeho videa. Veríme, že sa to žiakom podarí a s chutnými receptami sa budeme môcť s vami čoskoro podeliť. Už teraz sa tešíme ! (Katka, Sára, Iza - 8.A)

• Výstavka cudzojazyčnej literatúry

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výstavka cudzojazyčnej literatúry.

Pri príležitosti " Marec - mesiac knihy" sme mali na škole výstavu cudzojazyčnej literatúry. Mohli sme tam vidieť knihy/slovníky rôznych jazykov (angličtina, nemčina, ruština, španielčina, ukrajinčina). Knihy boli v rôznych kategóriách a každý si mohol nájsť niečo pre seba. Mnoho detí si vystavené knihy nielen prečítalo, dokonca aj kúpilo. Bola to úspešná výstavka na počesť mesiaca knihy a už sa väčšina z nás opäť teší na budúci rok, keď opäť dostaneme takúto príležitosť. (Katka, Sára, Iza - 8.A)

• Veľká noc

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Veľká noc.

Ani sme sa nenazdali a už tu máme veľkonočné prázdniny. Pani učiteľky spolu so žiakmi si skrášlili svoje triedy, či priestory školy v téme Veľkej noci. Popritom sa rozprávali o význame týchto sviatkov, žiaci rozprávali o svojich zážitkoch a hlavne na čo všetko sa tešia. Tak Vám všetkým prajeme krásne veľkonočné sviatky v kruhu rodiny, veľa radosti z týchto dní.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zápis do 1. ročníka.

V pondelok a v utorok sa na našej škole uskutočnil Zápis do 1. ročníka. Prišlo veľa zvedavých budúcich prvákov, ktorí si mali možnosť pozrieť priestory školy, triedy a ukázať, čo už všetko vedia. "V týchto dňoch boli u nás prvý raz, no v septembri prídu zas. Lebo práve vtedy škola, prvákov do lavíc volá." Tešíme sa už na vás :)

• Burza kníh

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Burza kníh.

Za nami je mesiac marec - mesiac kníh. Práve preto v našej škole prebiehala Burza kníh, kde sme dali knihám druhú šancu a mohli tak potešiť ďalších čitateľov. Žiaci doniesli z domu svoje knihy, ktoré už nemali v pláne čítať a padal na ne len prach. Na oplátku si mohli vybrať z ponuky prinesených kníh a pustiť sa do čítania, aby mohli získať nielen nové dobrodružstvá hrdinov, ale aj nové poznatky. Veríme, že na ďalší rok sa zapojí do tejto burzy viac žiakov.

• Starší učia mladších

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Starší učia mladších.

V utorok - 28. 03. pri príležitosti Dňa učiteľov sa z niektorých našich žiakov druhého stupňa stali na malú chvíľu učitelia. Mali tak možnosť vyskúšať si toto krásne a zároveň náročné povolanie. Vyučovali rôzne predmety ako slovenský jazyk, matematiku alebo anglický jazyk. Učenie žiakov bavilo a prvostupniari ich odmenili pochvalou, uznaním alebo potleskom. Tešíme sa na tento deň opäť o rok.

• Hviezdoslavov Kubín – regionálne kolo

• Dňa 28. marca 2023 sa uskutočnilo regionálne kolo súťaže v prednese poézie a prózy, Hviezdoslavov Kubín. V I. kategórii nás reprezentoval Martinko Trepáč s poéziou od Ľudmily Podjavorinskej - Výplata. Napriek tomu, že na súťaži bola veľká konkurencia, Martinkovi sa podarilo získať krásne 3. miesto. Srdečne mu gratulujeme a sme na neho veľmi hrdí. Prajeme mu, aby mu elán v recitácii ostal a mohol svoje schopnosti stále viac a viac rozvíjať :)

• Klokanko

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Klokanko.

Tento týždeň sa u nás na škole konala najväčšia medzinárodná matematická súťaž: Matematický klokan. Z prvého stupňa za zapojilo do súťaže 44 žiakov. Plní nadšenia z matematických úloh sa veselo pustili do jeho vypracovania. Veríme, že z nich budú úspešní riešitelia. Z veľkého záujmu žiakov o tento druh súťaže máme veľkú radosť.