• Galéria talentov - výsledky

    • Podporujeme mladé talenty z celého Slovenska

     Naša ZŠ s MŠ  v spolupráci s Literárnym a hudobným múzeom pri ŠVK v Banskej Bystrici zorganizovala v apríli tohto roku už 10. ročník celoslovenskej súťaže Galéria talentov - literárna, výtvarná, fotografická, spevácka a hudobná súťaž pre deti základných škôl a osemročných gymnázií.

     Cieľom celoslovenskej súťaže je okrem iného podporiť detský talent a nechať vyniknúť kráse ducha, slova, farieb a hudby. Súťaž obyčajne vrcholí slávnostnou prehliadkou všetkých ocenených prác a vyhodnotením tých najlepších talentov z celého Slovenska. Tento rok to však kvôli pandémii bolo inak. Súťažilo sa obmedzene iba v 3 oblastiach – vlastná literárna tvorba, fotografia a výtvarná tvorba. Paradoxne sa do súťaže zapojilo enormné množstvo súťažiacich a  e-mailová schránka Galérie talentov bola doslova zaplavená množstvom literárnych prác a  prekrásnych fotografií, ktoré spájala téma Miesto, kde žijem. I  keď si 22 mladých ocenených nemohlo hodnotenie prevziať priamo z rúk odbornej poroty, Cena Jána Bakossa si svojich majiteľov nájde. Poputuje poštou do všetkých kútov Slovenska.

     Organizovanie súťaže je veľkým krokom nielen pre mladých ľudí, ktorých sa umenie priamo dotýka, ale aj pre našu školu, ktorá má takto možnosť šíriť dobré meno takej osobnosti, akou Ján Bakoss bol.

       Alžbeta Rišová

     GALÉRIA TALENTOV 2021 vyhodnotenie

  • Prihlásenie