• Tretiaci na školskom výlete

• Dňa 24.6. cestovali žiaci tretieho ročníka na školský výlet. Navštívili zaujímavé miesta ako napríklad banské múzeum a mincovňu v Kremnici. Výlet bol pútavý a všetkým sa páčil.

• Olympijský deň

• Celý druhý stupeň sa 20. 6. zúčastnil Behu olympijského dňa a Dňa otvorených dverí VŠC Dukla Banská Bystrica. Žiaci si mohli vyskúšať rôzne druhy olympijských športov, ale i netradičné športy. Akciu prišli podporiť i slovenskí  olympijskí medailisti - Nasťa Kuzminová a Matej Tóth.

• Exkurziu do Kremnice a Banskej Štiavnice

• Štvrtáci sa 11.6. 2019 vybrali na exkurziu do Kremnice a Banskej Štiavnice.Videli nielen ako sa razia mince (niektorí si vybrali budúce povolanie), ale v banskej štôlni zistili aký ťažký život mali baníci v minulosti.

• 1. stupeň oslávil MDD

• Trošku neskôr ale o to intenzívnejšie sme oslávili Deň detí. Užili sme si športové popoludnie, výbornú pizzu a skvelú spoločnú noc v škole. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

• Štvrtáci na výlete po kultúrnych pamiatkach UNESCO

• 5.6.2019 boli štvrtáci na výlete po kultúrnych pamiatkach UNESCO. Navštívili drevený kostol v HRONSEKU a ŠPANIU DOLINU. V škole J. Mistríka si vyskúšali  nielen písanie husacím perom, ale aj spôsob ako sa v škole niekedy trestalo.

• Múzeum na kolesách

• V piatok 7. 6. navštívilo našu školu Múzeum na kolesách. História prišla za nami do školy a stretla sa so žiakmi 4. až 9. ročníka.

• Olympijský festival detí

• V športovom areáli ZŠ Golianova sa dňa 29.mája 2019 uskutočnil Olympijský festival detí mesta Banská Bystrica pre druhý stupeň základných škôl. Podujatie slávnostne otvorila trojnásobná olympijská víťazka v biatlone Nasťa Kuzminová.

Naše žiačky a žiaci súťažili v atletike – beh na 60 m, beh na 800 m a skok do diaľky. Dievčatá zo 6. a  7. ročníka  si zmerali sily vo vybíjanej a  chlapčenský tím súťažil vo florbale (8. – 9. ročník). Aj keď sme cenné kovy nepobrali, aj tak všetkým reprezentantom z „Bakošky“ patrí veľká pochvala za bojovnosť, ktorú preukázali v jednotlivých disciplínach. Niekedy však chýbalo aj to povestné športové šťastie. No i napriek tomu sa nevzdávali, dokázali sa navzájom podporiť a povzbudiť.