• Z posledných hodín informatiky

• Dobrovoľne sa priznávame, že sa nám už nechce učiť, ale jašiť ÁNO. A tak vznikli na hodinách informatiky tieto animácie.

Tretiakov prenasledovali papučky.

Štvrtákov sprevádzali cvičené peračníky.

Lenivých siedmakov museli najprv ponaháňať do práce stoličky.

Ale keďže sa im ani tak nechcelo pracovať, radšej sa stratili v inej dimenzii.

Pekné a veselé prázdniny, deti! A s tými technológiami to veľmi nepreháňajte. ;o)

• Cesta z domu do školy

• - dopravná aktivita detí z 1. oddelenia ŠKD.

• Z poslednej hodiny informatiky ôsmakov

• Už sa nám veľmi nechce učiť, ale prečo sa aj napriek tomu niečo nenaučiť? A popri tom môže byť na hodine aj poriadna zábava. ;o)

A po vytvorení prvej animácie mi ôsmaci ušli z hodiny.

Ďakujem za informatiku s touto skupinou. Ste fakt super! Teším sa na ďalšie hodiny v roku 2020.

• Aj ty v IT - Programujeme Microbit

• V rámci projektu Aj ty v IT naše dievčatá tvorili a programovali Microbit zvieratká (MicroPet). Išlo im to naozaj skvele. Vďaka ich programom sa ich zvieratká necítili osamele. Stačilo im, vždy keď im začalo byť smutno, venovať náležitú pozornosť (dotknúť sa ich, zatriasť nimi) a ich nálada sa hneď zlepšila. Nedivte sa, ak doma začnú používať doteraz nevídané výrazy - krokosvorky, LED diódy, katóda, anóda, reťazec, premenná, kolíky. ;o)

No a ak by to chceli skúšať doma aj bez microbitu, tak tu je odkaz:

• Naši animátori na Vianočnej programátorskej súťaži

• Dnes sa sedem malých animátorov z Bakoss Pixar Studia zúčastnilo 30. ročníka Vianočnej programátorskej súťaže v CVČ Junior. Tohtoročnou téma - Vianoce s rodinou. Súťažili sme v dvoch z troch kategórií.

Najmladší - tretiaci Miško S. a Peťko O. vytvárali animácie v programe Pivot. Hoci to vyzerá veľmi jednoducho, okrem postavičky nemali v programe žiadne iné obrázky a všetko si museli vytvoriť pomocou pospájaných čiarok a kruhov. No a na súťaži museli svoje príbehy pekne prerozprávať pred divákmi a porotou. Zvládli to skvele!

Ocenenie si zaslúžia aj za trpezlivosť. Peťkova animácia má 199 a Miškova 443 obrázkov.

Štvrtáci robili animácie v programe RNA (Revelation Natural Art). Mohlo by to vyzerať, že animáciu skladali z hotových pečiatok, ale veru nie. Popasovať sa museli s dotváraním viacerých miestností a následným použitím týchto obrázkov ako nové pozadia. Niektorým postavičkám museli upraviť a dokresliť časti telíčok. Myslieť museli aj na perspetívu a riešiť pri tvorbe animácií množstvo problémov.

Aďkova animácia získala v kategórii 3.-4. ročník krásne druhé miesto, Matúško bol v tejto kategórii štvrtý.

No a najväčší úspech dosiahla naša animátorská trojica piatakov - Viki D., Kiara B. a Jakub Č. Pomocou programu Stop Motion vytvorili krátky animovaný film, ktorý zvíťazil v kategórii 5.-6. ročník. Túto animáciu označila porota aj ako víťaznú v rámci všetkých kategórií.

Víťazstvo si zaslúžili. Ich animovaný film sa skladá z 412 jednotlivých fotografií, v rámci ktorých hýbali obrovským počtom postavičiek, ich častí (každá postavička sa skladala z 3 častí) a množstvom ďalších rekvizít. Tu si môžete pozrieť krátku zrýchlenú ukážku ich mravenčej práce.

Všetkým gratulujeme a tešíme sa na ich ďalšie práce. Animátorská súťaž je totiž veľkým zdrojom ďalších inšpirácií.

• Pošta Ježiškovi, Vianočná pošta

• V školskom klub detí sme už písali Ježiškovi.