• Deň mlieka

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň mlieka.

      Začiatkom týždňa sme si pripomenuli Deň mlieka v školách. Keďže je mlieko bielej farby, aj tento deň sa niesol v jej znamení. Žiaci prvého stupňa si v tento deň zladili outfity do biela. Ako každý rok, tak aj tento, si žiaci osvojovali informácie o mlieku a mliečnych výrobkoch prostredníctvom rôznych aktivít. Najchutnejšie spoznávanie mlieka a jeho výrobkov čakalo žiakov v školskej jedálni. Pani kuchárky pripravili výborné pohostenie formou mlieka, jogurtu, nátierok a najlepšiemu čokoládovému pudingu. Za toto prekvapenie im veľmi pekne ďakujeme. Tešíme sa na ďalší rok a veríme, že si žiaci pomocou mlieka upevnia zdravie, aby mohli úspešne a zdravo rásť.

     • Exkurzia v Múzeu holokaustu

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia v Múzeu holokaustu.

      Žiaci 8. a 9. ročníka navštívili Múzeum holokaustu v Seredi. Ocitli sa tak na autentických miestach viažúcich sa k hrôze a tragickému osudu mnohých Židov počas druhej svetovej vojny. V múzeu si prezreli dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov na území Slovenska. Ich pozornosť upútal dobytčí vagón, v ktorom deportovali Židov do koncentračného tábora Auschwitz. Po prehliadke piatich expozičných komplexov absolvovali pútavú prednášku o prenasledovaní židovských deti.

     • Škola v prírode - štvrtáci

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola v prírode - štvrtáci.

      V malebnom údolí pohoria Nízke Tatry v Liptovskom Jáne, v nádhernom a tichom horskom prostredí sa v dňoch 05. - 09.09.2022 zúčastnili žiaci 4. ročníka dlho očakávanej „Školy v prírode.“ Celý pobyt od rána až do večera boli pre deti pripravené veľké množstvo aktivít – učenie, vychádzky, túry, hry, súťaže, diskotéky ... Začiatkom každého dňa bola ranná rozcvička, kde získali energiu. Keďže počasie bolo super, väčšinu času strávili vonku. Stanišovská jaskyňa, kaďa s termálnou vodou, rozhľadňa v Liptovskom Jáne, malá vodná elektráreň na Váhu, hľadanie pokladu v okolitom lese, Mini Slovensko, to všetko stihli štvrtáci vidieť. Bol to úžasný a jedinečný zážitok.

   • Prihlásenie