• Zdobenie medovníkov v ŠKD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zdobenie medovníkov v ŠKD.

Medovníčky sladké máme do bruška ich rýchlo dáme. Voňavé sú ako med, dáme si ich rýchlo hneď.Tak ako po iné roky, tak i v tomto roku sme s deťmi mali možnosť vyskúšať si techniku zdobenia medovníkov. Biela sladká poleva sa postupne menila na krásne vzory. Pokojnú predvianočnú atmosféru si deti vychutnali i v podobe vianočných piesní a kolied.

• Voňavé Vianoce

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Voňavé Vianoce.

Celý svet sa ponára do ticha prichádzajúcich Vianoc, ktoré tak túžobne očakávame. To ticho je sprevádzané všakovakými vôňami. Vetvička, med, ovocie, tak voňajú Vianoce. V našej škole sme si vytvorili príjemnú voňavú atmosféru Vianoc. Deti mali možnosť pochutnať si na výbornom punči a popritom sledovať ako sa pripravujú vianočné oblátky, na ktorých si neskôr pochutnali. Vianočnú vôňu nám sprostredkovala aj pani kuchárka, ktorá deťom ukázala ako sa vyrábajú pravé opekance. Keďže sa celý deň niesol vo vôni Vianoc, tak aj pani učiteľky spolu so žiakmi vyrobili niečo voňavé, sladké i zdravé. Náš voňavý deň spestrili aj Lucky, ktoré odlákali z našich tried zlo a privolávali šťastie.

• Mikuláš v škole 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš v škole 2022.

Pred oknom, za oknom, stojí Mikuláš... Tak ako každý rok, tak aj tento rok si našiel Mikuláš so svojimi vernými pomocníkmi cestu k našim žiakom. Jeho návšteva spríjemnila žiakom celý deň. Tešíme sa na jeho ďalšiu návštevu.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?.

Žiaci 3.B a 2.A triedy sa tento rok zapojili do celoslovenskej výzvy, aby mohli potešiť starých ľudí, ktorí nečakajú žiaden darček. Často je to jediný darček, ktorý dostanú. Práve preto naši žiaci naplnili krabice od topánok niečím sladkým, slaným, mäkkým, voňavým, teplým, zábavným a vyrobili pre nich niečo zo srdca. Veríme, že naše dary im vyčaria úsmev na tvári a v ich očiach zaiskrí detská radosť z prekvapenia, čo ich čaká v krabici. Veľká vďaka patrí aj rodičom našich žiakov, vďaka ktorým sme tento projekt mohli uskutočniť.

• Farebný týždeň zdravia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Farebný týždeň zdravia.

Ako veľmi dobre vieme, život vo farbách nám prináša radosť a veľmi dobrú náladu. A ak je ešte aj v podobe zdravej farebnej strave, máme predpoklad k jeho šťastnému priebehu. Práve z tohto dôvodu sa na našej škole konala celotýždňová akcia, kedy si žiaci prostredníctvom farebného oblečenia a farebného ovocia, či zeleniny vytvorili veselú náladu a podporili tak svoje zdravie. Veríme, že takýto týždeň budeme môcť prežiť každý rok :)

• Strašidelné dielne

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Strašidelné dielne.

27. 10. sa v našej škole pohybovalo niekoľko priateľských strašidiel. Celkovú atmosféru tohto dňa žiaci prežívali nielen pri pohľade na naše strašidlá, ale aj pri výrobe elixírov, duchov, maľovaním tekvíc, či iných výtvarných umení.

• Bábkarský salón

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Bábkarský salón.

25. 10. 2022 zažili naši štvrtáci hodinu čítania trochu inak. Edukačno-zábavná hodinka bola pre nich veľmi zaujímavá. Vyskúšali si vodenie marionet a javajok. Zoznámili sa s Dlhým, Žabinkou, či slávnym Gašparkom. Bábkarský salón bol ako stvorený na hru. Deti mali možnosť zahrať si aj vlastné predstavenie - Snehulienka a sedem trpaslíkov. Bábky, rekvizity, zábavné texty a hudba zanechali v deťoch neskutočný zážitok.

• Plody jesene

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Plody jesene.

Tento týždeň nás navštívila pani Jeseň. Cez šikovné ruky a nápady našich žiakov vyzdobila interiér našej školy. Žiaci využili pri práci charakteristické prvky jesene a tak ukázali cit pre aranžovanie, svoju originalitu a pracovitosť. Pre každého, kto ide okolo, sú ich diela pastvou pre oči i dušu.

• Hudobné múzeum

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hudobné múzeum.

Žiaci tretieho ročníka navštívili Hudobné múzeum v Banskej Bystrici. Vyskúšali si hru na ľudové hudobné nástroje vyrobené na Slovensku. Návšteva sa im veľmi páčila a odniesli si množstvo pozitívnych zážitkov.