• So Všetkovedkom to bola paráda!

• Prvý decembrový deň sa niesol na našej škole v znamení tejto súťaže.

Druháci opravovali po škriatkovi nezmyselné vety, či hľadali druhú časť roztrhnutej pohľadnice.

Tretiakom bolo treba pouvažovať ako sa dostať k pokladu podľa svetových strán, alebo ktorú  dvojitú zmrzlinu si vybrať zo štyroch, ak má byť kombinovaná len z tropického ovocia.

Štvrtáci premýšľali, v akom zoskupení sa pohybujú vlci, kde prestupoval dedko podľa vlakového cestovného lístka, či na ktorej z prázdninových fotografií je (Herliansky) gejzír.

Súťažiť nás bavilo a tešíme sa na diplomy! Ako aj na ďalšie kolo súťaže v novom školskom roku!

• Vianočný projekt

• 4.B sa zapojila do vianočného projektu - Krabica plná lásky. Spolu sme vytvorili 9 krabíc plných malých darčekov pre babičky a dedkov v domove seniorov.

• Výsledky iBobra

• Od 10. do 16. novembra sa naši žiaci zúčastnili informatickej súťaže iBobor. Niektorí sa do nej zapojili priamo v škole, iní z domu. A tu sú výsledky ich práce:

Do iBobra sa zapojilo:

28 tretiakov, z nich bolo 8 úspešných riešiteľov;

17 štvrtákov, z nich bolo 12 úspešných riešiteľov;

2 piataci - obaja úspešní riešitelia;

11 šiestakov, z ktorých bol len jeden úspešný riešiteľ

a 3 siedmaci, z ktorých bol len jeden úspešný riešiteľ.

Všetkým zapojeným gratulujeme k odvahe zapojiť sa a úspešným riešiteľom gratulujeme dvojnásobne!

• Všetkovedko

• 1.decembra na našej škole bude prebiehať obľúbená súťaž VŠETKOVEDKO organizovaná spoločnosťou TALENTÍDA n.o. Zabojovať sa chystá 36 žiakov 2.-4.ročníka.

Termín Všetkovedka sa nezadržateľne blíži. Sme radi, že aj v tomto neľahkom roku sa do súťaže zapojí takmer 18 000 žiakov z celého Slovenska. Veríme, že Všetkovedko ich aj tento rok niečo nové naučí a dá im šancu zažiť pocit hrdosti na svoj výkon.

V utorok 1. decembra držíme palce všetkým  našim nádejným Všetkovedkom!

• iBobor

• Na školskej stránke nájdete informácie o informatickej súťaži iBobor. Prosím, pozorne si ich prečítajte. Nie je určená len pre tých, čo sa informatiku učia. Do súťaže sme prihlásili všetkých žiakov, keďže by v tejto situácii bolo zisťovanie záujmu problematické.  Súťaž je však dobrovoľná. Je na vás, či zaslané kódy využijete a vyskúšate si svoje schopnosti, alebo nie.

• Medzinárodný deň školských knižníc a Potteriáda

• Medzinárodný deň školských knižníc - sa uskutočňuje každoročne štvrtý októbrový pondelok. Deň je oslavou školských knižníc, ich významu a prínosu pri vzdelávaní detí. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu žiakov ku knihám, školskej knižnici, čítaniu a poznávaniu a získanie si väčšieho počtu milovníkov literatúry.

Potteriáda - takto sme aj my na zapojili do celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie v školskej knižnici . Triedy sa premenili na študovne a knihy sa stali našimi spoločníkmi. Harry Potter nás sprevádzal  počas celého dňa. Čítanie, vyhľadávanie, počítanie, tvorenie vyčarilo úsmev a radosť na detských tváričkách.

• Svetový deň zdravej výživy

• 16. október nám má pripomenúť, že život každého človeka je jedinečný, neopakovateľný a nenahraditeľný. Preto by si ho mal každý z nás dostatočne vážiť.

Ako vnímajú zdravý životný štýl  žiaci  1. - 4. ročníka sme mali možnosť presvedčiť sa v piatkových  dopoludňajších hodinách, kedy každá trieda spracovala tému svojimi očami a vlastnými chutnými nápadmi.