• Školský výlet - tretiaci

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet - tretiaci.

      Bystrianska jaskyňa a Ľupčiansky hrad boli dve krásne miesta, ktoré navštívili žiaci 3.A a 3.B triedy. Netopiere, tma v jaskyni, rôznofarebné kamene, množstvo schodov, mučiareň, krásne výhľady, milí sprievodcovia a na záver sladká bodka v podobe zmrzliny. Toto všetko zažili 21.6. 2022 na školskom výlete. Super deň, ktorý sa môže opakovať aj častejšie.

     • Školský výlet - Kremnica

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet - Kremnica.

      Máme tu koniec školského roka a spolu s ním aj koncoročné výlety. Žiakov druhého ročníka odvialo nielen do stredu Slovenska, ale zároveň do stredu Európy, priamo do Kremnice. Najprv navštívili stále aktívnu baňu, kde ich sprevádzali sprievodcovia a podali im zaujímavé informácie. Taktiež mali možnosť sa stretnúť s naozajstnými baníkmi a pozdraviť ich typickým pozdravom: „Zdar Boh!“ Potom sa presunuli do centra mesta – do mincovne. Žiaci sa dozvedeli, že je najstaršou dodnes existujúcou mincovňou, v ktorej sa razia nielen obehové mince, ale aj medaile, žetóny, odznaky. Žiakom sa výlet veľmi páčil. Svedčí o tom vyjadrenie „sem ešte musím prísť“.

     • Plavecký kurz - druháci

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Plavecký kurz - druháci.

      Naši žiaci v tomto mesiaci absolvovali plavecký kurz. Plávanie je jedným z najobľúbenejších druhov športu. Po celý týždeň sa žiakom venovali naši učitelia telesnej výchovy. Cieľom plaveckého kurzu bolo žiakov rozvíjať po tejto pohybovej stránke, aby si vytvorili pozitívny vzťah k tomuto športu. Veríme, že sa žiaci skamarátili s vodou, zlepšili sa vo svojich zručnostiach a motivovali ich k aktívnemu plávaniu.

     • Plavecký kurz - tretiaci

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Plavecký kurz - tretiaci.

      Naši žiaci v tomto mesiaci absolvovali plavecký kurz. Plávanie je jedným z najobľúbenejších druhov športu. Po celý týždeň sa žiakom venovali naši učitelia telesnej výchovy. Cieľom plaveckého kurzu bolo žiakov rozvíjať po tejto pohybovej stránke, aby si vytvorili pozitívny vzťah k tomuto športu. Veríme, že sa žiaci skamarátili s vodou, zlepšili sa vo svojich zručnostiach a motivovali ich k aktívnemu plávaniu.

     • Škola v prírode

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola v prírode.

      Po celoročnom úsilí v škole sme sa rozhodli oddýchnuť si so štvrtákmi v škole v prírode v náručí krásnej tatranskej prírody v Žiarskej doline. Celý týždeň sa o všetky brušká starali úžasné kuchárky, čo bolo vidno na prázdnych tanieroch. Veselý program plný zábavy deťom pripravili animátori. Deťom vyšlo aj krásne počasie počas celého týždňa, a preto ho využili nielen na krásne prechádzky s ešte krajšími výhľadmi, ale aj na rôzne športové, vedomostné, či strategické hry vo voľnej prírode. Pohyb im určite nechýbal aj vďaka ranným rozcvičkám, či zumbe. Hudbu si deti vychutnali nielen pri hudobnom kvíze, ale aj pri rozlúčkovej bublinkovej párty. Skoro celý týždeň súťažili v tímoch s vlastnými znakmi a názvami, ktoré si vymysleli. Verím, že si z tejto školy v prírode odniesli nielen množstvo poznatkov, ale aj zážitkov a spomienok, na ktoré nikdy nezabudnú.

     • Dopravné ihrisko

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Dopravné ihrisko.

      Počas minulého týždňa sa žiaci prvého stupňa oboznamovali s bezpečnosťou na cestách na dopravnom ihrisku v Žiari nad Hronom. Cieľom tejto akcie bolo zvýšiť povedomie o pravidlách cestnej premávky, a tým prispieť k zvýšeniu dopravnej bezpečnosti. Žiaci sa počas teórie oboznamovali s pravidlami určenými pre chodcov. Následne si vyskúšali svoje nadobudnuté vedomosti nielen v chôdzi, ale aj v jazde na bicykli, či kolobežke. Svoje zručnosti si upevňovali vďaka vodorovným, zvislým, signalizačným značeniam na rôznych typoch križovatiek, či na kruhovom objazde. Už teraz sa tešíme na ďalší rok, kedy si to radi zopakujeme.

     • Divadielko s prváčikmi

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Divadielko s prváčikmi.

      Deti, detičky, deťúrence. Vedeli ste o tom, že bábätká nosia havrany? Teda aspoň toto jedno chlapča, ktorému sudička prisúdi krásu a silu, ale uberie z bystrej mysle a šikovnosti a nechtiac mu naostatok daruje úplnú nebojácnosť. Čo všetko sa môže stať pri tejto šialenej kombinácii sme sa dozvedeli vo veselej rozprávke o hľadaní strachu a nájdení lásky v podaní POTULNÉHO DIVADLA J+T z Medzibrodu. Na motívy rozprávky Pavla Dobšinského napísali Juraj Haviar a Tomáš Pohorelec.

     • Olympijsky beh pod pamätníkom

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympijsky beh pod pamätníkom.

      Na základe olympijských hodnôt " Uč sa, hýb sa, objavuj ! Spoločne pre lepší život !" sa 1. 6. naši žiaci zúčastnili akcie Beh olympijského dňa pod Pamätníkom SNP. Po spoločnej rozcvičke s Anastasiou Kuzminovou, deti odbehli jeden okruh v parku. Svojou účasťou si naši žiaci odniesli vo svojom srdci veľký zážitok. Veríme, že táto športová aktivita privedie aj ďalšie deti k aktívnemu pohybu. Radosť v očiach súťažiacich aj spolužiakov, ktorí ich povzbudzovali sú toho dôkazom. Športu zdar!

     • Noc v škole

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Noc v škole.

      Začiatok tohto mesiaca prebehla udalosť: Noc v škole. Pred samotným spaním, žiaci absolvovali vo večerných hodinách veľa zábavy v zdolávaní rôznorodých disciplín. Tie si pripravili pre svojich najmenších kamarátov žiaci a žiačky zo 7-meho ročníka spolu s ich triednou pani učiteľkou. Následne sme si vychutnali spoločne pizzu a tak sa voľne zabávali. Po zotmení sa žiaci uložili do svojich pohodlných „postieľok“ a pozreli si rozprávku. Bol to nezabudnuteľný večer pre každého žiaka. Veríme, že v ďalší školský rok sa nám podarí zopakovať tento výnimočný deň a odniesť si z neho plno zážitkov.

     • Olympijsky festival detí

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympijsky festival detí.

      Dňa 25. mája sa vybraní žiaci z 2 stupňa zúčastnili olympijského festivalu detí, ktorý sa konal na ZŠ Golianová. Hneď v úvodnej atletickej disciplíne v behu na 60 m nám 3. miestom urobil obrovskú radosť žiak 8.A triedy Sebastián Závadský. Naše baby, ktoré nás reprezentovali vo vybíjanej vyhrali prvý zápas nad ZŠ Štefana Moyzesa, a naši futbalisti remizovali prvý zápas so ZŠ Sitnianskou 0:0. Potom žiaľ začalo pršať a zvyšné disciplíny a zápasy sa odohrali v náhradnom termíne dňa 6. júna. V tento deň nám urobila radosť 4. miestom na 800 m žiačka 7.B triedy Vivien Cimermanová. Už menej sa však darilo našim futbalistom, keď prehrali so ZŠ Štefana Moyzesa tesne 0:1 a do vyraďovacích bojov nepostúpili. Takisto sa veľmi nedarilo ani našim babám, ktoré v dohrávkach vo vybíjanej jeden zápas remízovali a zvyšné dva proti silným súperkám prehrali. Nevadí, nabudúce to bude iba lepšie 😊

  • Prihlásenie