• Bakošiarsky talentík v ŠKD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Bakošiarsky talentík v ŠKD.

Posledný týždeň sme v rámci Bakošiarského talentíku dali v jednotlivých kluboch ŠKD priestor žiakom, ktorí mali možnosť predviesť svoj talent pred ostatnými spolužiakmi. Núdza o talentovaných žiakov rozhodne nebola, každý mohol ukázať to, v čom je dobrý. Niektorí si zvolili spev, kreslenie, tanec, iní hru na hudobný nástroj, prednes, prípadne zaujali pohybovým, či športovým talentom. Za svoje výkony si účastníci odniesli pamätné diplomy, drobné odmeny, či sladkosti. A my na Bakoške sme radi, že máme tak talentované deti, veď sami posúďte :)

• ŠKD: Voda základ života

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKD: Voda základ života.

Minulý týždeň sme sa v školských kluboch venovali téme „voda základ života“. Okrem plodných besied a diskusií so staršími žiakmi na danú tému, sa žiaci hravou formou zapojili do zaujímavých aktivít, ktoré si pre nich pripravili pani vychovávateľky. Žiaci sami prišli na to, že bez vody by nebol na našej planéte žiadny život a preto je potrebné chrániť každý jeden zdroj pitnej vody a šetrne pristupovať k jej využívaniu. Naši žiaci to však vedia :)

• Vianoce v škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianoce v škole.

Blíži sa k nám vianočný čas, kedy sa obklopujeme svojou rodinou a blízkymi. Vianoce máme najradšej, keď sme všetci spolu, keď si darujeme nielen darčeky, ale aj čas a priestor pre spoločnú hru, rozhovory a vyjadrenie úprimných slov – ľúbim ťa. Vianoce sú kus domova, čo nosí vo svojom srdci každý z nás. Ak nenájdeme Vianoce vo svojom srdci, určite ich nenájdeme ani pod stromčekom. Prajeme Vám, aby ste Vianoce objavili vo svojom srdci a prežili ich očami detí, s prekvapením a emóciami, ktoré len oni vedia tak jedinečne darovať.

• 1.B v knižnici

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 1.B v knižnici.

Dnes žiaci 1.B triedy prvý raz navštívili knižnicu. Pani knihovníčky z Knižnice VKMK na Lazovnej ulici im ukázali všetky oddelenia, porozprávali im ako vzniká kniha a ako sa kniha dostane do knižnice. Potom si knihy popozerali a nakoniec sa zahrali na ilustrátorov. Vymysleli si a nakreslili svoj obal na knihu.

• Mikuláš v škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš v škole.

Prvými snehovými vločkami sme sa dostali do zimného ročného obdobia. Nádych zimnej atmosféry a prichádzajúcich Vianoc nám do našich sŕdc vnáša výzdoba na chodbách školy alebo tried. So zimou k nám prichádza aj sviatok sv. Mikuláša, kedy sú naši žiaci plní očakávaní, čo od neho asi tak dostanú. Aj do našej školy zavítal Mikuláš s čertom. Žiaci ho privítali básňami, piesňami i tancom. On ich obdaril balíčkami všakovakých dobrôt a vyčaril im veľkú radosť.

• PAMIATKA ZOSNULÝCH

• Do fotogalérie bol pridaný nový album PAMIATKA ZOSNULÝCH.

Hovorí sa, že nikdy nestratíme niekoho, koho nosíme vo svojom srdci. Tieto dni budeme všetci navštevovať hroby svojich blízkych a milovaných osôb, na ktoré často spomíname. Žiaci druhého ročníka si spomenuli aj na také hroby, ktoré sú opustené. Práve preto sa rozhodli vyrobiť vence a sviečky, ktoré položia na opustené hroby počas týchto dní.

• Mikuláš v ŠKD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš v ŠKD.

Padá, padá biely sniežik na lesy a na stráne. Už Mikuláš s pani Zimou sadajú si na sane. Rozbehnú sa dolu brehom, celým šírym svetom a darčeky roznášajú všetkým dobrým deťom. V ŠKD máme samé dobré deti, rozbalili si darčeky, celučký rok budú vďačné veľmi :)

• PLODY JESENE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album PLODY JESENE.

Po krásnom a teplom lete tu máme opäť chladnejšie obdobie – jeseň. Toto obdobie nám ukazuje svoju krásu farebnosťou a pestrosťou. Okrem toho nám pani jeseň ponúka plody, z ktorých sa dá krásne čarovať. Žiaci prvého stupňa čarovali s plodmi jesene a vďaka týmto výtvorom sme si mohli spestriť prostredie školy.