• Druháci v Zveroparku

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Druháci v Zveroparku.

      Jeden krásny slnečný deň sa naši žiaci 2.A a 2.B triedy vybrali s pani učiteľkami navštíviť Zveropark, ktorý sídli pri Žarnovici. Napriek teplu toto miesto ponúklo žiakom vidieť nielen množstvo lesných zvierat (danielov, muflónov, srncov..), ale aj exotických zvierat ( pštrosy, dikobraza, bažanty..) v podobe ich životných podmienok na slobode. Krásne prostredie a príjemný tieň im vytvárali vysoké stromy. Po prejdení skoro celého parku a prečítaní zaujímavostí o zvieratkách, či okolitých stromoch sa nakoniec žiaci vybláznili v miestnom retro ihrisku. Výlet sa žiakom veľmi páčil. Okrem suvenírov si odtiaľ odniesli veľa zážitkov a poznatkov.

     • Dopravné ihrisko pri hviezdach

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Dopravné ihrisko pri hviezdach.

      V priebehu minulého týždňa sa naši žiaci aktívne venovali bezpečnosti na ceste na dopravnom ihrisku v Žiari nad Hronom. Žiaci sa premenili na cyklistov, chodcov, či kolobežkárov. Tak si upevňovali svoje nadobudnuté vedomosti o dopravných značkách a svetelných zariadeniach . Naši prváci sa vydali z dopravného ihriska priamo do Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella. Okrem modelov planét, tu deti mohli vidieť aj zaujímavú prezentáciu o Slnku a najmä si aj počas dňa vychutnať pohľad na nočnú oblohu posiatu súhvezdiami. To všetko s odborným komentárom pracovníkov planetária, ktorí deťom radi zodpovedali na ich zvedavé otázky.

     • Žiaci 1. stupňa v opere

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Žiaci 1. stupňa v opere.

      Dňa 9. 6. sa žiaci prvého stupňa stali divákmi v priestoroch Štátnej opery. Na scéne videli fantázijnú podobu rozprávky Kocúr v čižmách. Predstavenie bolo famózne. Počas krátkej prestávky videli aj orchester, ktorý je neodlučiteľnou súčasťou Štátnej opery. Po predstavení mali niektorí žiaci šťastie stretnúť aj šaša, či hlavného predstaviteľa v civile.

     • Tretiaci v škole v prírode

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Tretiaci v škole v prírode.

      V dňoch 12.- 16. 6. sme absolvovali školu v prírode. V malebnom prostredí Hrabovskej doliny a s ukážkovým počasím nám týždeň ušiel ako voda. Počas týždňa sme sa vybrali na fascinujúcu "Obriu a Medvediu cestu", kde sme nasledovali stopy obra a medveďa. Pre niektorých bola premiérou cesta lanovkou na Malinô Brdo. V poobedných hodinách sme sa zverili do rúk animátorov, vyskúšali si množstvo hier a tanečných kreácií. Taktiež sme výrazne posilnili naše vedomie o zodpovednosti a samostatnosti, keď sme fungovali bez priameho dohľadu rodičov. Tento týždeň nám poskytol obrovskú dávku adrenalínu a dobrodružstva, a už teraz sa tešíme na ďalšie podobné skúsenosti. Veríme, že tieto zážitky nám pomôžu rásť a rozvíjať sa ako jednotlivci, a zároveň posilnia naše väzby s prírodou a so spolužiakmi.

     • Živá návšteva v 3.B

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Živá návšteva v 3.B.

      V rámci hodiny prírodovedy mali žiaci 3.B zaujímavú návštevu - afrického slimáka, ktorý je fascinujúcim bezstavovcom. Do školy ho priniesla Sofinka a my sme mali možnosť ho pozorovať. Tento tvor nám ukázal, ako sa dokáže prispôsobiť svojmu prostrediu a ako sa pohybuje. Bol to skutočne zaujímavý a poučný zážitok, vďaka ktorému sme sa dozvedeli viac o slimákoch a ich živote. Uvedomili sme si, aké rôznorodé a úžasné tvory nás v prírode obklopujú.

     • ŠKD: Návšteva knižnice trochu inak...

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKD: Návšteva knižnice trochu inak....

      Počas celého roku chodí na besedy o knihách Jobusových po školách či knižniciach po celom Slovensku... Dnes zavítal známy autor rozprávkových kníh pre deti Branislav Jobus do Banskej Bystrice. Naše deti ho mali možnosť osobne spoznať v Knižnici M. Kováča. Niektoré deti si domov odniesli aj ním podpísané vlastné knižky.

     • Oceňovanie talentovaných žiakov mesta Banská Bystrica

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Oceňovanie talentovaných žiakov mesta Banská Bystrica.

      V stredu 14. 6. sa v Robotníckom dome konala milá slávnosť. Primátor nášho mesta Ján Nosko odovzdal ocenenia pre talentovaných žiakov základných škôl. Aj naša škola sa môže popýšiť talentovanými žiakmi v športe. Ako prvá si prevzala ocenenie žiačka 8.B Vivien Cimermanová, ktorá sa v tejto sezóne stala absolútnou víťazkou a majsterkou Slovenska v bežeckom lyžovaní, nemalé výsledky dosahuje aj v biatlone. Druhý ocenený bol Samuel Janek, žiak 6.A triedy, ktorý sa tento rok stal majstrom Slovenska v snowboardingu. Obidvom našim žiakom gratulujeme a želáme im výborné výsledky aj v ďalšej sezóne. Nech sú dobrým vzorom aj pre svojich spolužiakov.

     • Štvrtáci v Kremnici

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Štvrtáci v Kremnici.

      V stredu 7.6. 2023 v rámci školského výletu naši štvrtáci spoznávali a objavovali mesto Kremnica. Nasali trochu histórie z oblasti baníctva a zároveň svoje vedomosti obohatili na špecializovanej numizmaticko-historickej expozícií v Múzeu mincí a medailí. Návšteva sa začala prehliadkou banskej štôlne Andrej, ktorú nazývajú aj ,,križovatka storočiami.“ Počas 60 minút absolvovali dobrodružnú prechádzku časom, oboznámili sa s históriou dobývania zlato – striebornej rudy, z ktorej sa v 14. a 15. storočí vyrobila podstatná časť zlata v Európe. Štôlňou sa prešli v žltých prilbách s čelovkami približne 80 metrov pod povrchom a dozvedeli sa o ťažkej práci vtedajších baníkov. Múzeum mincí a medailí malo tiež svoje čaro. Rôzne mince, bankovky, medaily od výmyslu sveta a hlavne centovkometer zaujali každého. Kremnica nesklamala bola krásna.

     • Majster silák v ŠKD

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Majster silák v ŠKD.

      Dňa 7. júna 2023 k nám zavítal cirkusový artista majster Silák z Banskej Štiavnice s unikátnym predstavením moderného cirkusu z n.o. Cirkus-kus-škola nového cirkusu, ktorá učí aj baví. Deti zažili kopec zábavy, balansovania, pohybu, žonglovania. V závere si sami vyskúšali pod vedením svojich vychovávateliek a Mr.Siláka Erika malé kúsky. Precvičili si svoje zručnosti v troch cirkusových disciplúnach. Vystúpenie sa nám veľmi páčilo, ako bolo vidieť a počuť na sile a intenzite potlesku.

     • Noc v škole

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Noc v škole.

      Dňa 1.6. sa po roku u nás v škole konala opäť Noc v škole. Po večernom príchode žiakov do školy sa diali veci. Žiaci sa dočkali obrovskej zábavy v sprievode súťaží, ktoré nám pripravili žiačky 8-meho ročníka s ich triednou pani učiteľkou. Všetci počas týchto aktivít poriadne vyhladli a tak si svoje brušká naplnili výbrnou pizzou. Aby žiakom nebolo málo, šli sa ešte vybehať, zatancovať alebo inak zahrať do vonkajších priestorov školy. Po zotmení sa žiaci uložili do svojich pohodlných „postieľok“ a pozreli si rozprávku. Bol to nezabudnuteľný večer pre každého žiaka ako aj pre ich pani učiteľky.

  • Prihlásenie