Žiaci 2.A a 2.B sa vybrali na výlet na Oravský hrad, kde si prezreli jeho historické priestory a na chvíľu sa preniesli do dávnych čias. Počas prehliadky sa stretli s rôznymi rozprávkovými postavami a plnili zaujímavé úlohy, ktoré preverili ich šikovnosť a pozornosť.
Po návšteve hradu zavítali aj do stredovekej dediny pod hradom, kde mali možnosť vidieť ukážky sokoliarstva, pečenia chleba a život našich predkov. Veľkú radosť im urobili aj domáce zvieratá, najmä milé kozičky.
Výlet bol plný krásnych zážitkov, nových poznatkov a zaujímavostí zo života v minulosti. Domov sa všetci vrátili s množstvom pekných spomienok a úsmevom na tvári.