• 9. 10. Turistický krúžok

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album 9. 10. Turistický krúžok.

      Dňa 9. 10. sme sa autobusom vyviezli na Kordíky a po zelenej značke sme sa vybrali naspäť do Banskej Bystrice. Počasie bolo krásne a 13 km sme zvládli ako nič. Bol to deň plný krásnych výhľadov, čerstvého vzduchu a skvelej nálady.

     • Pasovačka žiakov 1.A triedy

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Pasovačka prvákov 1.A triedy.

      Dnes sme našich prváčikov z 1.A triedy, formou pasovačky, oficiálne uvítali v našej škole. Deti plnili úlohy, ktoré boli prichystané v každom mestečku. V meste Písmenkove poznali všetky tlačené písmenká. V Básničkove zas bez chybičky zarecitovali všetky básničky. Aj v Počítankove si poradili hravo, veď počítali plody jesene - gaštany, šípky. V meste Športovkove si zacvičili podľa riekanky - Ika, tika, gymnastika. V poslednom mestečku Tanculienkove dievčatá tancovali ako ozajstné lienky. Pani riaditeľka ich s radosťou pasovala za ozajstných žiakov našej školy. Na znak toho, všetci dostali šerpy, pamätné listy a samozrejme aj cukríky - ako sladkú odmenu.

     • Zážitky z prázdnin

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Zážitky z prázdnin.

      Na začiatku septembra zazvonil školský zvonec, ktorý sa tešil na všetkých žiakov a svojím zvonením ukončil prázdniny. Najlepšou časťou prázdnin sú jednotlivé chvíle a momenty, kedy pociťujeme v sebe veľké emócie meniace sa na zážitok. Takéto zážitky sa dotkli aj životov našich žiakov. Tí sa s nami podelili o svoje najsilnejšie zážitky z prázdnin v podobe projektov. Veríme, že sa navzájom motivujú a budú chcieť vidieť, spoznávať rôzne miesta a tak zažiť podobné pocity ako mali ich kamaráti.

     • 29.9. - Deň mlieka v našej škole

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album 29.9. - Deň mlieka v našej škole .

      V tomto týždni sme oslávili svetový Deň mlieka v školách. Žiaci sa na tento deň vždy tešia, pretože sa oblečú do bielej farby symbolizujúcej mlieko a mliečne výrobky. Na oslávenie a pripomenutie tohto dňa si žiaci nosia do školy desiatu v mliečnej podobe – či už jogurty, pečivo s maslom, syrom alebo mliečnym nápojom. Vedeli ste, že mlieko obsahuje veľa dôležitých vitamínov, fosforu a vápnika, ktoré podporujú zdravý vývoj zubov, kostí, svalov, či zraku? Naši žiaci to už vedia a tiež vedia aj to, že je potrebné vypiť denne 2 poháre mlieka a aj kto nám mlieko dáva a čo sa z neho vyrába. To všetko sa dozvedeli veselým a hravým spôsobom počas vyučovania. Veríme, že sa mliečne výrobky stanú súčasťou ich každodenného dňa, aby z nich mohli vyrásť zdraví ľudia :)

     • Návšteva knižnice

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva knižnice.

      Do ruky vzal som si knihu, Urobila mi v srdci ryhu. Vytvorila lásku k čítaniu a doviedla ma k čarovnému poznaniu. Kde to čaro hľadať mám? Povie Vám to príbeh sám. Všetci veľmi dobre vieme, kde sa hľadajú príbehy, ktoré nám pri ich čítaní vyčaria úsmev, či slzu na tvári alebo sa nám pri nich zatají dych. Aj pani učiteľky druhého ročníka chceli, aby ich žiaci pocítili tento čarovný pocit. Práve preto sa rozhodli, vziať ich do knižnice, aby sa zúčastnili jej prvej spoločnej návštevy, a aby boli slávnostne pasovaní za právoplatných čitateľov. Pracovníčky knižnice žiakom pripravili v úvode pár zaujímavých aktivít, žiaci si vypočuli úryvok z knihy, prešli si pasovačkou a nakoniec sa dostali do skúmania priestorov knižnice. Každý žiak si prišiel na svoje a mohol si tak odniesť hrdo knižku ako čitateľ, ktorý sa premostí do iného sveta, sveta fantázie.

     • Svetový deň vody

     • Voda je kolískou života na našej planéte, bez nej by život nemohol existovať. Má pre človeka nesmierny význam. 22.marca sme si aj my pripomenuli dôležitosť tejto vzácnej tekutiny. Rôznymi zaujímavými aktivitami si deti utvrdzovali a rozvíjali poznatky o vode.

  • Prihlásenie