• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia detí MŠ a žiakov ZŠ

• ZŠ s MŠ Jána Bakossa Vás prosí o poskytnutie 2% dane z príjmov pre účely podpory aktivít našej školy/škôlky. V prípade, že sa nás rozhodnete podporiť, prosím stiahnite si, vyplňte a následne vytlačte nasledovné tlačivo:

Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane

Vyplnené, vytlačené a podpísané tlačivo je potrebné doručiť na sekretariát školy čo najskôr, alebo priamo na príslušný daňový úrad najneskôr do 30. 4. 2024

Za príspevky Vám vopred ďakujeme.

Žiaci a zamestnanci ZŠ s MŠ Jána Bakossa

• Aprílový týždeň tak trochu inak

takáto bola predstava

a takto to dopadlo v jednotlivé dni

PONDELOK: Pyžamový deň

UTOROK: Obleč sa ako ...

STREDA: Školská taška inak

ŠTVRTOK: Divný outfit

PIATOK: Na slušáka

• Plavecký výcvik

• Minulý týždeň sa žiaci druhého, tretieho a piateho ročníka zúčastnili plaveckého výcviku, kde v banskobystrickej plavárni Štiavničky rozvíjali a zdokonalovali svoje plavecké zručnosti. Vďaka našim výborným bakoškárskym telocvikárom žiaci robili veľké pokroky a zároveň si užili aj veľa zábavy, napr. aj na tobogane. Tešíme sa aj na ďalší rok.

• Zápis do prvého ročníka

• Dňa 9. a 10. apríla sa naše školské brány otvorili pre budúcich prváčikov a ich rodičov. Na deťoch bolo vidno radosť, zvedavosť strach, ale aj smelosť a odvahu. Na tvárach mali veselý úsmev. Rovnako s úsmevom ich privítali pani učiteľky z prvého stupňa, s ktorými robili rôzne aktivity a tak mohli ukázať svoju všestrannosť a šikovnosť. Veríme, že sa od septembra budeme so všetkými zapísanými deťmi stretávať na chodbách našej školy. Urobíme všetko preto, aby deti zvládli rôzne prekážky a mohli byť tak na seba právom hrdé.

• Zúbky ako perličky

• Žiaci 1. A, 1.B a 3.A triedy sa zapojili do programu Dental Alarm Junior. Prváci majú tento program úspešne za sebou a tretiaci to odštartovali dnešným dňom. Naši usmievaví prváci sa hravým spôsobom učili čistiť si zúbky správne, pravidelne a hlavne s radosťou.

Počas štyroch teoreticko - praktických školení sa o zúbkoch dozvedeli naozaj veľa. Kazoveda, anatómia, hygiena, výživa  boli témy, ktorým sa deti venovali.

Okrem zaujímavých aktivít každý žiak dostal 2 zubné kefky, pohárik, pastu a iné zaujímavé veci.
            Aby sme si správne umývanie zúbkov čo najlepšie osvojili, určite si to radi zopakujeme aj v ďalší školský rok.