• Strašidelné tvorivé dielne

• Vo štvrtok 25.10.2018 v popoludňajších hodinách od 16:00-18:00 sa žiaci 1.stupňa stretli v našej škole prestrojení v rozličných maskách čarodejníc, kostrových princezien, duchov, či upírov. Čakali  na nich Strašidelné tvorivé dielne. Putovali v skupinách po rôznych stanovištiach. Zahrali sa bláznivé hry, vytvorili si papierových straškov, pavúkov, svetielka v pohári, či tkali pavučinu. Zažili sme spolu množstvo zábavy a nových zážitkov!

• Ďakujeme !

• Vážená pani riaditeľka, Mgr. Margita Karaková.
            vo štvrtok 25. októbra 2018 sme otvorili našu novú predajňu v Banskej Bystrici v SC Point.

Súčasťou prvého dňa predaja bola podpora Vašej základnej školy.  Do podpory sa zapojili všetci tí, ktorí v prvý deň otvorenia  nakúpili za aspoň 10€. Následne Lidl venuje za každý takýto nákup 1€ na podporu základnej školy vo forme nákupu športových a didaktických pomôcok.

Zákazníci v tento prvý deň otvorenia  podporili žiakov Vašej základnej školy sumou 1.431€. Lidl túto sumu navýšil na 3.000€. Vaša ZŠ tak získa pomôcky v tejto sume podľa vlastného výberu.

V prvom rade by som Vám chcela poblahoželať a verím, že táto suma je pre Vás príjemným prekvapením a pre Vašu školu a jej žiakov bude prínosom v skvalitnení vyučovacieho procesu.

Za sumu 3.000 euro zabezpečíme nákup športových  a didaktických potrieb podľa Vami špecifikovaného výberu.

Termín pre dodávku tovaru bude presnejšie špecifikovaný neskôr, zatiaľ rátajme s novembrom.  Samozrejme Vás budem o všetkom informovať.

Ešte raz veľmi pekne ďakujem za súčinnosť a teším sa s Vami :)

• Horehronské hry

• V stredu 3. októbra 2018 sa na atletickom štadióne VŠC Dukla uskutočnili už 58. Horehronské hry žiakov 2. stupňa základných škôl a stredných škôl. Žiaci súťažili v atletických disciplínach – v chôdzi,  behoch, skokoch a hodoch. Náš „bakoškársky“ tím tvorilo 22 členné družstvo žiakov a žiačok 5. – 9. ročníka. Aj napriek nepriaznivému jesennému počasiu sa nestratili v poli vyše 700 súťažiacich, ale dokázali zabojovať. Musíme vyzdvihnúť výkon Vanessy Lackovej zo 7. A triedy, ktorá sa v skoku do diaľky mladších žiačok prebojovala do 8- členného finále, kde sa umiestnila na peknom 7. mieste. Gratulujeme!!!

• DEŇ MLIEKA

• ”DEŇ MLIEKA” na Bakoške. O mliečku sme sa učili, trošku sme aj tvorili a vďaka pani kuchárkam sme výrobky z mlieka aj ochutnávali.