• Olympijský festival detí

• V športovom areáli ZŠ Golianova sa dňa 30.mája 2018 uskutočnil Olympijský festival detí pre druhý stupeň základných škôl v Banskej Bystrici. Podujatie slávnostne otvorila trojnásobná olympijská víťazka v biatlone Nasťa Kuzminová.

Naše žiačky a žiaci súťažili v atletike – beh na 60 m, beh na 800 m a skok do diaľky. Dievčenský tím zložený z dievčat 5. – 7. ročníka  si zmeral sily vo vybíjanej a 2 chlapčenské tímy súťažili vo futbale (5. – 7. ročník)a florbale (8. – 9. ročník). Aj keď sme cenné kovy nepobrali, aj tak všetkým reprezentantom z „Bakošky“ patrí veľká pochvala za bojovnosť, ktorú preukázali v daných disciplínach. Niekedy však chýbalo aj to povestné športové šťastie. No i napriek tomu sa nevzdávali, dokázali sa navzájom podržať a povzbudiť.  Ďakujeme!!!

• Krajské kolo „Na bicykli bezpečne 2018“

•

Po úspešnom  okresnom kole súťaže „ Na bicykli bezpečne“ sa naše víťazné družstvo  (Lujza Kopecká, Natália Zákopčanová, Adam Kračún, Jonas Longauer – žiaci 5.A a 5.B) zúčastnilo dňa 25.5.2018 aj kola krajského. Súťaž prebiehala v priestoroch Centra voľného času“ Domček“ v Krupine. Žiaci si znova otestovali základné vedomosti, zručnosti a návyky zamerané na bezpečné správanie sa v rôznych dopravných situáciách.        Súťažilo päť tímov z Banskobystrického kraja, ktoré boli víťazmi jednotlivých okresných kôl. Naše družstvo sa nestratilo a pre našu školu vybojovalo krásne druhé miesto. Deti si teda odniesli domov okrem pekných zážitkov i medaile, diplom a pohár. Srdečne gratulujeme!!!

• „ Krásny deň v divadle“

•

V jedno slnečné májové dopoludnie naši piataci vymenili školské lavice za pohodlné stoličky v Bábkovom divadle na Rázcestí, kde sa najprv ako diváci zúčastnili  bábkového divadelného  predstavenia, potom svoje zručnosti vyskúšali v praktickej dielni vonku pri vlastne vyrobenej bábke - maňuške.

Neskôr sme sa opäť presunuli do interiéru, kde sme absolvovali „ Mini kurz   všeobecných divadelných znalostí v divadelnej sezóne 2017/2018“, za čo sme dostali aj osvedčenie.

Takto sme prežili „ Krásny deň v divadle“  ako praktickú formu zážitkového vyučovania.