• Všetkovedko 2023

• 28. 11. 2023 sa na našej škole uskutočnil veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími - Všetkovedko. Našim žiakom sa veľmi darilo. Boli ocenení krásnymi diplomami a cenami.

• Vianočná besiedka

• V tento týždeň sa v našej škole konala Vianočná besiedka určená pre žiakov našej školy. Školská jedáleň sa zmenila na miesto, kde sa šírili vianočné koledy, vinše i vianočná koleda. Tento pestrý program pripravili pani učiteľky so svojimi žiakmi i škôlkarmi. Každý žiak ich odmenil veľkým potleskom a niektorí i spoločným spevom.

• Voňavé Vianoce

• Vianoce sú jediné sviatky, s ktorými sa nám spája viacero vôní. Príbytkom sa šíri vôňa perníkového korenia, vanilky, klinčekov a škorice. Pečú sa medovníky, vianočné oblátky, varí sa vianočný punč. Atmosféra Vianoc, ktorú nasávame aj prostredníctvom týchto neodmysliteľných vôní, nám navodzuje pocit relaxu, pohodlia a radosti.
            Aj naša škola sa v piatok 15.12.2023 rozvoňala oblátkami, punčom, opekancami. Deti mali možnosť vyskúšať si ako sa tieto dobroty pripravujú a tiež všetky ochutnať. Vôňa, koledy, krásna vianočná výzdoba vytvorili čarovnú atmosféru Vianoc na našej Bakoške.

• Predvianočný čas

• Prichádzajúce čarovné obdobie vytiahlo našich tretiakov a štvrtákov na námestie BB, aby nasali  atmosféru Vianoc. Obdivovali vianočnú výzdobu, svetielka, remeselné stánky, privoniavali si k stánkom s jedlom, rozprávali sa o vianočných tradíciách. Popritom si nakúpili darčeky a zároveň sa zohriali chutným detským punčíkom.

• Mikulášske popoludnie v ŠKD

• Čas plynie ako voda... ani sme sa nenazdali a je tu opäť predvianočný čas, v ktorom nesmie chýbať ani Mikuláš. 6.decembra bolo na našej škole veselo. Všetky deti netrpezlivo čakali na Mikuláša a jeho pomocníkov. Ten ich za krásnu mikulášsku básničku, či pesničku obdaroval balíčkom s malým prekvapením. Po vyučovaní si deti užili zábavu aj s vychovávateľkami v školskom klube detí. Porozprávali sa o vianočných zvykoch a tradíciach. Program doplnili zabavnými aktivitami .

O rok sa budeme tešiť na Mikuláša zas!

• Bol u nás Mikuláš

• Je len málo dní, na ktorých príchod deti čakajú tak, ako na Mikuláša. Aká by to bola škola, ktorú by Mikuláš obišiel? Aj do našej školy zavítal 6. decembra spolu s anjelmi a čertom. Deti mu zaspievali, zatancovali a potom ich obdaroval sladkým balíčkom. Táto pekná tradícia ostáva zachovaná a patrón detí - svätý Mikuláš sa k nám do školy opäť vrátil. Veríme, že sa znovu uvidíme i budúci rok v zime.

Ďakujeme, Mikuláš, za tvoju návštevu.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Naša škola sa tento rok oficiálne zapojila do projektu "Koľko lásky sa zmestí do jednej krabice od topánok".
            V spolupráci našich učiteľov, žiakov a ich rodičov sa nám podarilo naplniť 40 škatúľ.  Veríme, že škatule potešia veľa ľudí, ktorí sú na Vianoce opustení v domove dôchodcov. Ďakujeme všetkým za skvelú spoluprácu, ochotu a elán počas tohto projektu. Dúfame, že táto "akcia" sa stane tou "našou" a bude prebiehať každý rok.

• Zázračná cesta králika Eduarda

• Dňa 7.12. sa žiaci prvého stupňa vybrali do divadla J.G. Tajovského vo Zvolene na divadelné predstavenie o porcelánovom králikovi Eduardovi. Jeho šťastie pretrvalo až do momentu, kedy sa mu obrátil život hore labkami. Žiaci mali možnosť vidieť jeho cestu do svojho domova. Počas tejto cesty stretol veľa ľudí, ktorí jeho porcelánové srdiečko zmenili a naučili Eduarda lepšie chápať, čo je v živote skutočne dôležité a čo znamená mať niekoho úprimne rád. Žiaci si odniesli z tohto predstavenia veľké posolstvo. Po predstavení sa niektoré ročníky vybrali vo Zvolene aj na vianočné trhy, kde ich zohrial detský punč.

• Návšteva vesmíru

• Žiaci 4. A a 4.B sa 4.12.2023 zúčastnili exkurzie v planetáriu v Žiari nad Hronom. To, čo sa na hodinách prírodovedy naučili, si prakticky utvrdili v planetáriu. Zamestnanci hvezdárne pripravili žiakom zaujímavý program. Pozreli si filmy o vesmíre, ďalekohľadom pozorovali oblohu. Žiakom sa tento poznávací výlet veľmi páčil a radi by si ho ešte zopakovali.