• iBOBOR na našej škole

• Tento týždeň sa naši žiaci zúčastnili 13. kola súťaže iBOBOR. Ako sa nám darilo?

V kategórii Drobci (3. ročník) súťažilo 13 žiakov,  z toho 9 bolo úspešných riešiteľov. Jeden z nich získal plný počet bodov.

V kategórii Bobríci (4.-5. ročník) súťažilo 29 žiakov, z toho 24 bolo úspešných riešiteľov. Dvaja z nich získali plný počet bodov.

V kategórii Benjamíni (6.-7. ročník) súťažilo 8 žiakov, z toho 5 bolo úspešných riešiteľov.

V kategórii Kadeti (8.-9. ročník) súťažilo 8 žiakov, z toho 4 boli úspešní riešitelia.

Všetkým gratulujeme!

• Ďalší týždeň v Bakoss Pixar Štúdiu

• Pozrite si fotografie a ukážky priamo v novinkách.

Čo sme tento týždeň robili na krúžkoch? Hlavne si chystali zvieratká, postavičky či ich časti na animovanie.  "Piatacka animačná trojka" spravila takmer celú kriedami kreslenú animáciu (dokončíme ju budúci utorok). No a Sarah urobila pomocou mobilu svoju prvú animáciu.

• Návrat na dedinu

• NÁVRAT NA DEDINU - tak sme nazvali podujatie školskej knižnice, konané 28.10. v rámci 15. ročníka celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice. Tohtoročnou témou bolo 145. výročie J. G. Tajovského. Spoznávali sme život a tvorbu J. G. Tajovského, dedinské zvyky a obyčaje, čítali poviedky, hrali divadlo ... a piekli chlieb. Áno, chlieb, pretože aj vôňa čerstvo upečeného chleba patrí k obrazu dediny.

• Tvorivé dielne v Thurzovom dome

• Žiaci prvého stupňa tvorili svojich anjelov strážnych spolu s tetami z Thurzovho domu.

• Jesnná výstavka

• Uplynulý týždeň sme sa so žiakmi prvého stupňa venovali jesenným plodom. Vytvorili sme krásnu výstavku z vecí, ktoré nám ponúka sama príroda.

• Keď máte Slnečnú sústavu na dlani

• Dnes nám milá návšteva v podobe Jarmily Janiskovej priniesla na pár hodín do školy MERGE Cube. Vďaka tejto kocke, a voľne dostupných aplikáciám v mobile/tablete, sme mohli skúmať Vesmír i vnútro ľudského tela.  Viki si stihla kocku poskladať aj na počítačovom krúžku - stačilo mať jej vytlačenú podobu. Ako to funguje ukazujú nasledovné videá.