• Olympijský festival detí

• V športovom areáli ZŠ Golianova sa dňa 29.mája 2019 uskutočnil Olympijský festival detí mesta Banská Bystrica pre druhý stupeň základných škôl. Podujatie slávnostne otvorila trojnásobná olympijská víťazka v biatlone Nasťa Kuzminová.

Naše žiačky a žiaci súťažili v atletike – beh na 60 m, beh na 800 m a skok do diaľky. Dievčatá zo 6. a  7. ročníka  si zmerali sily vo vybíjanej a  chlapčenský tím súťažil vo florbale (8. – 9. ročník). Aj keď sme cenné kovy nepobrali, aj tak všetkým reprezentantom z „Bakošky“ patrí veľká pochvala za bojovnosť, ktorú preukázali v jednotlivých disciplínach. Niekedy však chýbalo aj to povestné športové šťastie. No i napriek tomu sa nevzdávali, dokázali sa navzájom podporiť a povzbudiť.

• Možnosti 3D tlače

• V piatok 24. 5. prišli zamestnanci Školského výpočtového strediska v Banskej Bystrici prezentovať našim žiakom ôsmeho a šiesteho ročníka možnosti 3D tlače. Táto akcia bola súčasťou našich aktivít v rámci IT Akadémie. Tešíme sa, že žiakov zaujala, a prednášajúci odpovedali na množstvo zvedavých otázok.

• Čítanie u Tajovských

• Dňa 21. mája zavítalo 8 žiakov našej školy z 1. - 8. ročníka do ZŠ v Podlaviciach. Cieľom bola súťaž „Čítanie u Tajovských“. Predviesť sa museli  v správnom a plynulom čítaní textu. Body tiež mohli získať za porozumenie textu. Tešíme sa, že nás úspešne reprezentovali, čoho dôkazom sú ich umiestnenia: Martin B. (1. roč.) - 3. miesto, Martin M. (4. roč.) - 3. miesto, Daniela V. (6. roč.) – 3. miesto, Nina L. (7. roč.) – 3. miesto, Hana K. (8. roč.) – 2. miesto. Gratulujeme!

• Sásovský trojboj

• Dňa 7.5. sa naši žiaci zúčastnili športovej súťaže Sásovský trojboj. Na stupne víťazov sa postavili Lea L., Dianka D. a Martin B. Gratulujeme!