• Horehronské hry

• 59. ročník Horehronských hier žiakov 2. stupňa ZŠ a SŠ bol pre Bakošku úspešný. Naši žiaci súťažili v behoch a skokoch. Všetci 17-ti súťažiaci podali svoj najlepší výkon. Musíme vyzdvihnúť výkon Jakuba M. z 9.A, ktorý sa v behu na 60 m starších žiakov  umiestnil na 22. mieste zo šesťdesiatich štartujúcich. V skoku do diaľky s výkonom 525 cm získal dokonca 2. miesto a striebornú medailu. Gratulujeme!

• Dni európskeho kultúrneho dedičstva

• Čaro knižných ilustrácií objavili dnes naši piataci a ôsmaci. Tí mladší sa na okamih stali "hrdinskými" ilustrátormi a starší žiaci sa ocitli v STREDOVEKU. Skúmali techniku starých tlačí a osvojili si základy KALIGRAFIE a DREVORYTU.

• Zážitky z prázdnin

• Žiaci prvého až štvrtého ročníka prežili nádherné prázdniny plné nezabudnuteľných zážitkov, o ktoré sa s nami podelili v zaujímavých projektoch.

• 26. 9. 2019 - Európsky deň jazykov

Budeme sa venovať týmto jazykom:

5.A, 5.B - Anglický jazyk v ZŠ s MŠ Jána Bakossa

6.A - Francúzsky jazyk, Štátna vedecká knižnica, Alliance Française

7.A - Čínsky jazyk, Štátna vedecká knižnica, Čínske centrum

8.A - Španielsky jazyk, Štátna vedecká knižnica, Hispánske centrum

9.A - Anglický jazyk, Štátna vedecká knižnica, Info USA

9.B - Francúzsky jazyk, Štátna vedecká knižnica, Alliance Française

• Biela pastelka 2019

• V piatok 20. septembra sme sa zapojili do verejnej zbierky Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska - Biela pastelka.