• Vianočné tvorivé dielne

• Žiaci 2. stupňa dnes pre svojich mladších spolužiakov pripravili "Vianočné tvorivé dielne".

• Programátorská súťaž

• V utorok 18.12. 2018 sa Izabela Ševčíková z 4. A a Jakub Čaba z 4. B triedy zúčastnili 29. ročníka Vianočnej programátorskej súťaže. V kategórii mladších žiakov (2. až 7. ročník) sa Izabelka umiestnila na 3. mieste, Jakubko na 8. mieste.

• Pytagoriada

• V dňoch 12. a 13. 12. 2018 prebehlo školské kolo 40. ročníka matematickej súťaže Pytagoriáda.

Žiaci 3. – 8. ročníka si potrápili hlavičky pri riešení jednoduchých aj trošku zložitejších úloh.

Úspešným riešiteľom blahoželáme.

• Súťaž VŠETKOVEDKO a EXPERT geniality show

• VŠETKOVEDKO

Na našej škole prebehla 29.11.2018 vedomostná  súťaž, ktorú organizuje nezisková organizácia Talentída, kde žiaci 2.-4.ročníka ukázali, že veci okolo nás sú zaujímavé a popasovali sa s otázkami o všeličom. Bola to pre nich príležitosť vyskúšať si svoje pozorovacie a talentové schopnosti, svoju šikovnosť z rôznych predmetov. Veríme, že ich to naštartovalo nebáť sa myslieť a myslieť tvorivo.

EXPERT geniality show

Pokračovaním súťaže Všetkovedko je na 2.stupni súťaž s názvom EXPERT geniality show. Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry – to boli témy pre žiakov, ktorí sa neboja myslieť. Tento šk.rok sa súťaže zúčastnili žiaci 5.-6.ročníka.

• Olympijské legendy SR vs. Florbalové hviezdy SR

• 23.novembra  2018 sa žiaci 4.ročníka zúčastnili zaujímavého zápasu v podaní  Olympijské legendy SR vs. Florbalové hviezdy SR. Podujatie realizovala Nadácia TV JOJ, Floorball SK liga a Ministerstvo obrany SR a to s cieľom podporiť zdravý, športový životný štýl na základných školách, konkrétne aj populárny šport akým je florbal. V pozícii divákov a fanúšikov  žiaci sledovali  a povzbudzovali   florbalovú hru slovenských olympionikov (P.Hurajt, E.Kaliská, M.Martikán,..) a reprezentantiek slovenského florbalu .Každá ZŠ si mohla odniesť sadu florbalových hokejok a loptičiek a tiež  pamätný diplom. Medzi zážitky patrí aj ukážka psovodov policajných psov a na záver možnosť zasúťažiť si vo florbalovej streľbe.