• Pytagoriada

     • V dňoch 12. a 13. 12. 2018 prebehlo školské kolo 40. ročníka matematickej súťaže Pytagoriáda.

      Žiaci 3. – 8. ročníka si potrápili hlavičky pri riešení jednoduchých aj trošku zložitejších úloh.

       

       

      Úspešným riešiteľom blahoželáme.

     • Súťaž VŠETKOVEDKO a EXPERT geniality show

     • VŠETKOVEDKO

      Na našej škole prebehla 29.11.2018 vedomostná  súťaž, ktorú organizuje nezisková organizácia Talentída, kde žiaci 2.-4.ročníka ukázali, že veci okolo nás sú zaujímavé a popasovali sa s otázkami o všeličom. Bola to pre nich príležitosť vyskúšať si svoje pozorovacie a talentové schopnosti, svoju šikovnosť z rôznych predmetov. Veríme, že ich to naštartovalo nebáť sa myslieť a myslieť tvorivo.

       

      EXPERT geniality show

      Pokračovaním súťaže Všetkovedko je na 2.stupni súťaž s názvom EXPERT geniality show. Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry – to boli témy pre žiakov, ktorí sa neboja myslieť. Tento šk.rok sa súťaže zúčastnili žiaci 5.-6.ročníka.

     • Olympijské legendy SR vs. Florbalové hviezdy SR

     • 23.novembra  2018 sa žiaci 4.ročníka zúčastnili zaujímavého zápasu v podaní  Olympijské legendy SR vs. Florbalové hviezdy SR. Podujatie realizovala Nadácia TV JOJ, Floorball SK liga a Ministerstvo obrany SR a to s cieľom podporiť zdravý, športový životný štýl na základných školách, konkrétne aj populárny šport akým je florbal. V pozícii divákov a fanúšikov  žiaci sledovali  a povzbudzovali   florbalovú hru slovenských olympionikov (P.Hurajt, E.Kaliská, M.Martikán,..) a reprezentantiek slovenského florbalu .Každá ZŠ si mohla odniesť sadu florbalových hokejok a loptičiek a tiež  pamätný diplom. Medzi zážitky patrí aj ukážka psovodov policajných psov a na záver možnosť zasúťažiť si vo florbalovej streľbe.

     • Strašidelné tvorivé dielne

     • Vo štvrtok 25.10.2018 v popoludňajších hodinách od 16:00-18:00 sa žiaci 1.stupňa stretli v našej škole prestrojení v rozličných maskách čarodejníc, kostrových princezien, duchov, či upírov. Čakali  na nich Strašidelné tvorivé dielne. Putovali v skupinách po rôznych stanovištiach. Zahrali sa bláznivé hry, vytvorili si papierových straškov, pavúkov, svetielka v pohári, či tkali pavučinu. Zažili sme spolu množstvo zábavy a nových zážitkov!

  • Prihlásenie